top of page

ECOMMERCE SUA (cum vinzi, livrezi si incasezi in SUA)

Totul despre piata de ecommerce din SUA - dimensiune, potential obiceiuri

totul despre ecommerce SUA

Piața e-commerce din SUA este una dintre cele mai mari și mai competitive din lume. În 2021, veniturile din comerțul electronic din SUA se estimează că vor depăși 933 de miliarde de dolari, conform unui raport realizat de eMarketer.

Cu toate acestea, această piață este dominată de câțiva jucători mari, precum Amazon, care are o cotă de piață semnificativă și o reputație puternică pentru livrare rapidă și servicii excelente pentru clienți. În plus, mai multe companii tradiționale, cum ar fi Walmart, Best Buy și Target, au intrat în jocul e-commerce-ului și au investit masiv în platformele lor online.

De asemenea, e-commerce-ul mobil a devenit din ce în ce mai popular în SUA, cu o creștere semnificativă a achizițiilor făcute de pe dispozitive mobile în ultimii ani. Social media a devenit, de asemenea, un canal important pentru vânzări, cu multe companii folosind platformele sociale pentru a-și promova produsele și pentru a comunica cu clienții.

În ceea ce privește tendințele viitoare, se așteaptă ca e-commerce-ul să continue să crească în SUA, odată cu creșterea preferinței pentru cumpărăturile online și cu accentul tot mai mare pus pe comoditatea consumatorilor. În plus, se așteaptă ca inteligența artificială și alte tehnologii emergente să joace un rol tot mai important în îmbunătățirea experienței de cumpărături online și în personalizarea ofertelor pentru clienți.


CUM VINZI ONLINE CATRE CLIENTI DIN SUA

Există mai multe modalități prin care poți vinde online către clienți în SUA. Iată câteva opțiuni populare:

  1. Crearea propriului magazin online: Dacă dorești să îți controlezi complet experiența de cumpărare și să ai propriul tău magazin online, poți folosi o platformă de e-commerce precum Shopify sau WooCommerce pentru a crea și gestiona magazinul tău online. Apoi poți promova magazinul prin intermediul canalelor de marketing digital, cum ar fi motoarele de căutare, rețelele sociale, e-mail marketing și altele.

  2. Vânzarea prin intermediul piețelor online: Piețele online, cum ar fi Amazon, eBay și Walmart, sunt o opțiune populară pentru vânzarea online către clienți în SUA. Aceste platforme sunt ușor de utilizat și oferă o gamă largă de produse și servicii pentru vânzători.

  3. Utilizarea platformelor de comerț electronic B2B: Dacă dorești să vinzi către alte afaceri în SUA, poți utiliza platforme de comerț electronic B2B, cum ar fi Alibaba sau Thomasnet, pentru a-ți promova produsele și a intra în contact cu potențiali clienți.

  4. Marketingul afiliat: Marketingul afiliat implică parteneriate cu alți vânzători sau bloggeri pentru a promova produsele tale. Acești parteneri primesc o parte din veniturile pe care le generezi prin vânzări.

În general, o combinație de strategii de marketing online, cum ar fi optimizarea motoarelor de căutare, publicitatea plătită și social media marketing, poate ajuta la creșterea vizibilității afacerii tale și la atragerea clienților din SUA.

CUM LIVREZI CATRE CLIENTI IN SUA

Pentru a livra prin curier în SUA, trebuie să pregătești coletul într-un mod adecvat și să furnizezi toate informațiile necesare despre destinatar și destinație. În general, companiile de curierat au ghiduri și resurse disponibile pe site-urile lor pentru a ajuta la pregătirea coletelor și la înțelegerea procesului de expediere.

cel mai important trebui sa oferi clientului tau optiuni clare si definite de livrare.

ECONOMIC - o livrare care eventual sa fie oferita gratuit sau foarte ieftin clientului

EXPRESS- livrare cat mai rapida, platita de client atunci cand isi doreste bunurile repede la usa.


SERVICIUL LIVRARE ECONOMIC SUA

Serviciul economic de livrare în SUA este o opțiune mai accesibilă pentru livrarea de colete și mărfuri mai mari, care nu necesită o livrare de urgență. Serviciul nostru de livrare economic permite livrarea in SUA ieftin si sigur - fara operatiuni vamale

Serviciul economic de livrare poate fi o opțiune bună pentru clienții care doresc să economisească bani pe costurile de expediere și care nu au nevoie de livrarea de urgență. Cu toate acestea, trebuie să țineți cont că livrarea prin serviciul economic poate dura mai mult decât livrarea de urgență, deoarece coletele sunt expediate pe rute mai lente sau prin intermediul altor transportatori.

În general, costul serviciului economic de livrare depinde de greutatea, dimensiunea și distanța de livrare a coletului. Unele companii de curierat oferă, de asemenea, opțiuni de tracking pentru coletele expediate prin serviciul economic, ceea ce poate ajuta la urmărirea și localizarea coletelor.


Tarife livrare fara vama in SUA - 7-10 zile

0.05 kg - 7.38 eur |0.1 kg - 8.33 eur |0.2 kg - 9.83 eur |0.25 kg - 10.5 eur |0.5 kg - 14.31 eur


tarifele sunt ALL IN - nu se aplica alte taxe sau index combustibil


VEZI DETALII SERVICIUL LIVRARE ECONOMIC SUA


SERVICIUL LIVRARE EXPRESS SUA

Serviciul express este o opțiune bună pentru clienții care au nevoie de livrarea urgentă a coletelor sau mărfurilor, cum ar fi documente importante, produse farmaceutice sau piese de schimb pentru mașini. Cu toate acestea, costurile de expediere pentru serviciul express sunt mai ridicate decât cele pentru serviciul economic de livrare.

Costul serviciului express de livrare depinde de greutatea, dimensiunea și distanța de livrare a coletului, precum și de nivelul de urgență al livrării solicitate. În general, companiile de curierat oferă opțiuni de tracking pentru coletele expediate prin serviciul express, ceea ce poate ajuta la urmărirea și localizarea coletelor în timp real.

Înainte de a alege serviciul express de livrare, este important să verificați termenii și condițiile oferite de compania de curierat, inclusiv politica de returnare și timpul estimat de livrare, pentru a vă asigura că aceasta este cea mai bună opțiune pentru nevoile dvs. de expediere.

Serviciul oferit de compania noastra este prin reteaua de livrare UPS la tarife incepand cu 33.27 eur ( fara tva ) pe livrare in maxim 3 zile lucratoare .


VEZI DETALII SERVICIUL LIVRARE EXPRESS SUA

 

CONTACT SERVICIUL CURIER INTERNATIONAL SUA

Pentru a ne contacta și a afla mai multe despre serviciile noastre de CURIERAT la nivel național și internațional, aveți la dispoziție mai multe opțiuni:

  • Puteți completa formularul de contact de pe site-ul nostru web, iar un reprezentant al echipei noastre vă va contacta în cel mai scurt timp posibil aici

  • Sunați-ne la numărul de telefon disponibil pe site-ul nostru pentru a vorbi direct cu unul dintre membrii echipei noastre

+4 031 425 4851

  • Trimiteți-ne un e-mail la adresa indicată pe site-ul nostru web. Vă vom răspunde în cel mai scurt timp posibil și vă vom oferi toate informațiile de care aveți nevoie suport@tceholding.ro

  • De asemenea, puteți folosi chat-ul live disponibil pe site-ul nostru web pentru a comunica în timp real cu unul dintre membrii echipei noastre.

Indiferent de modalitatea aleasă, suntem disponibili să vă ajutăm cu toate întrebările și nevoile dumneavoastră. Echipa noastră de asistență clienți este dedicată să vă ofere cele mai bune servicii și să vă ajute să aveți o experiență pozitivă cu noi.

De asemenea, puteți găsi informații suplimentare despre serviciile noastre de curierat rapid naționale și internaționale pe site-ul nostru web, inclusiv informații despre tarife, termene de livrare, opțiuni de expediere și alte servicii suplimentare.


Curierat rapid America
Livrare economica in America
49 afișări0 comentarii

Postări recente

Afișează-le pe toate
bottom of page