top of page

Livrare Colete Postal International pentru Afaceri Online

Servicii Postale Internaționale: Soluția Ideala pentru Expedierea Afacerilor Online din România către Destinații Internaționale

În contextul globalizării și al creșterii comerțului electronic, afacerile online din România se confruntă adesea cu provocări legate de expedierea produselor către clienții din întreaga lume. În acest sens, serviciile poștale internaționale reprezintă soluția ideală pentru a satisface aceste nevoi, oferind o gamă largă de beneficii și avantaje.

Fiabilitate și Siguranță: Serviciile poștale internaționale sunt cunoscute pentru fiabilitatea și siguranța lor. Acestea asigură că produsele dvs. sunt expediate în condiții optime și ajung la destinație fără probleme.

Urmărire și Monitorizare: Un alt avantaj major al serviciilor poștale internaționale este posibilitatea de a urmări și monitoriza trimiterile în timp real. Această funcționalitate permite afacerilor online să ofere clienților informații precise despre stadiul expedierii și să le ofere o experiență mai bună.

Flexibilitate și Variație: Serviciile poștale internaționale oferă o varietate de opțiuni și servicii adaptate nevoilor afacerilor online. Indiferent dacă este vorba despre expedierea de colete mici sau mari, plicuri sau documente, există întotdeauna o soluție potrivită pentru fiecare cerință.

Tarife Competitive: Chiar dacă expedierea internațională poate părea costisitoare, serviciile poștale internaționale oferă tarife competitive și accesibile pentru afacerile online din România. Acest lucru permite reducerea costurilor de expediere și creșterea profitabilității.

Asistență Profesională: Un alt beneficiu important al serviciilor poștale internaționale este asistența profesională oferită de echipele acestora. Acestea sunt întotdeauna disponibile pentru a oferi sfaturi și suport în ceea ce privește procesul de expediere și rezolvarea eventualelor probleme întâmpinate.

Concluzie: În concluzie, serviciile poștale internaționale reprezintă alegerea ideală pentru afacerile online din România care doresc să-și extindă operațiunile la nivel internațional. Fiind fiabile, sigure, flexibile și accesibile, aceste servicii oferă tot ceea ce este necesar pentru o expediere eficientă și reușită a produselor către clienții din întreaga lume. Optând pentru serviciile poștale internaționale, afacerile online pot să-și consolideze poziția pe piața globală și să-și maximizeze potențialul de creștere și succes.

TRIMITE COLETE POSTA IN STRAINATATE FARA VAMA SAU TAXE

Trimiteți colete rapid și fără griji în străinătate cu serviciul nostru de poștă internațională. Beneficiați de o experiență sigură și fiabilă, eliminând vama și taxele suplimentare. Indiferent dacă trimiteți colete mici sau voluminoase, avem soluția potrivită pentru nevoile dvs. de expediere. Alegeți să trimiteți colete prin poșta internațională pentru a economisi timp și bani, asigurându-vă că trimiterile dvs. ajung la destinație fără probleme și întârzieri neașteptate. Optați pentru serviciile noastre și bucurați-vă de o experiență de expediere fără bătăi de cap și fără taxe nedorite.


Insa cele mai importanet avantaje in fata serviciului de curierat : TRIMITERE FARA VAMA, TRIMITERE FARA INDEX DE COMBUSTIBIL, TRIMITERI FARA APLICARE TVA in afara Uniunii Europene, sunt avantaje de natura sa faca diferenta intre competitori magazine online.

 

AVANTAJE TRIMITERE POSTAL INTERNATIONAL PENTRU AFACERI ONLINE

Livrare Colete Posta Rapida InternationalExistă câteva avantaje ale serviciului poștal internațional, printre care se numără:

 1. Acoperire globală: Serviciul poștal internațional ajunge la o mare parte a lumii, oferind o modalitate de a trimite colete și scrisori în afara țării.

 2. Accesibilitate: Serviciul poștal internațional este disponibil pentru toată lumea, fiind o opțiune mai accesibilă decât serviciile de curierat, care pot fi mai costisitoare.

 3. Servicii variate: Serviciul poștal internațional oferă o gamă largă de opțiuni pentru expedierea coletelor, precum și diferite servicii suplimentare, cum ar fi asigurarea și urmărirea coletelor.

 4. Fiabilitate: Serviciul poștal internațional este de obicei foarte fiabil, cu un nivel ridicat de siguranță și livrare in mana destinatarului.

 5. Livrare la domiciliu: Serviciul poștal internațional poate oferi opțiuni de livrare la domiciliu pentru a face procesul mai ușor pentru destinatar.

 6. Tarife competitive: Tarifele pentru serviciul poștal internațional sunt mult mai mici decât cele ale serviciilor de curierat.

 7. Serviciu universal: Serviciul poștal internațional este considerat un serviciu universal, ceea ce înseamnă că este disponibil tuturor și oferă servicii esențiale la nivel național și internațional.

PRET LIVRARE COLETE POSTALE INTERNATIONAL

CAT COSTA TRIMITERE COLET POSTAL IN STRAINATATE

Livrare Colete Postal International pentru afaceri online

Tarifele pentru serviciul poștal internațional pot varia în funcție de țara de origine și de destinație, dar sunt, cu siguranta, mai accesibile decât cele ale serviciilor de curierat internațional. De asemenea, la servicii poștale internaționale se pot oferi reduceri pentru volume mari de colete sau pentru trimiterea frecventă a volumului de marfa.

Este important de menționat că, în general, prețurile mai mici ale serviciului poștal internațional sunt reflectate în timpul de livrare mai lung. În plus, lipsa taxelor vamale sau alte taxe la coletele primite prin intermediul serviciului poștal internațional, este un avantaj esential in pretul final facturat.

Consulta lista de tarife pentru a vedea costul de livrare door to door din Romania catre orice tara din lume.


UNDE POTI LIVRA PRIN SERVICIUL POSTAL INTERNATIONAL ?

LIVRARE COLET POSTAL IN EUROPA SAU IN LUME


Dacă sunteți proprietarul unei afaceri online și doriți să extindeți vanzările peste hotare, serviciul nostru de trimitere colete fără taxe vamale este alegerea perfectă pentru dumneavoastră. Oferim servicii de livrare rapidă și sigură pentru coletele dumneavoastră către destinații precum SUA, UK și multe altele, fără taxe vamale și cu tarife avantajoase.

Avem o rețea globală de parteneri logistici, ceea ce ne permite să oferim servicii de livrare la timp, indiferent de locația destinatarului. Putem gestiona colete de diferite dimensiuni și greutăți, de la plicuri și pachete mici, până la colete voluminoase.

Serviciul poștal internațional oferă o acoperire globală pentru livrarea coletelor și a corespondenței în aproape toate țările din lume. Prin intermediul acestui serviciu, preluam marfa din țara de origine și îl livram la adresa destinatarului.

Astfel, este posibil să trimiteți colete sau plicuri în orice colț al lumii prin intermediul serviciului poștal internațional.


Deși acoperirea globală este largă, timpul de livrare poate varia în funcție de destinație și de condițiile de transport. De asemenea, în unele țări poate exista o probabilitate mai mare de întârzieri mai ales in tarile sub conflict. În general, serviciul poștal internațional oferă o opțiune accesibilă și practică pentru livrarea coletelor internaționale.


CINE PREIA SI LIVREAZA COLETE POSTAL INTERNATIONAL ?

LIVRARE COLETE POSTAL INTERNATIONAL IN STRAINATATE

Preluare din Romania se efectueaza de retaua noastra nationala de preluare/ livrare postala - PINK POST . Expedierile sunt scanate si consolidate urmand a fi transferate imediat in hub-ul nostru de sortare din Budapesta.

Din acest punct marfa este introdusa in retelele de livrare partenere care pot fi atat poste nationale ( USPS, POST NL, DP, ROYAL MAIL, LA POSTE) sau poste private cu un nivel ridicat de calitate si acoperire completa nationala ( COLLISIMO, BARTOLLINI).


Oricum, atat tu cat si destinatarul beneficiati de un serviciu impecabil de livrare la usa cu track and trace si avizare client.


 
CONTACT POSTA RAPIDA INTERNATIONALA

Pentru a ne contacta și a afla mai multe despre serviciile noastre de POSTAL la nivel național și internațional, aveți la dispoziție mai multe opțiuni:

 • Puteți completa formularul de contact de pe site-ul nostru web, iar un reprezentant al echipei noastre vă va contacta în cel mai scurt timp posibil aici

 • Sunați-ne la numărul de telefon disponibil pe site-ul nostru pentru a vorbi direct cu unul dintre membrii echipei noastre

+4 031 425 4851

 • Trimiteți-ne un e-mail la adresa indicată pe site-ul nostru web. Vă vom răspunde în cel mai scurt timp posibil și vă vom oferi toate informațiile de care aveți nevoie suport@tceholding.ro

 • De asemenea, puteți folosi chat-ul live disponibil pe site-ul nostru web pentru a comunica în timp real cu unul dintre membrii echipei noastre.

Echipa noastră de asistență clienți este dedicată să vă ofere cele mai bune servicii și să vă ajute să aveți o experiență pozitivă cu noi.

De asemenea, puteți găsi informații suplimentare despre serviciile noastre de curierat rapid naționale și internaționale pe site-ul nostru web, inclusiv informații despre tarife, termene de livrare, opțiuni de expediere și alte servicii suplimentare.
Postări recente

Afișează-le pe toate

Comments


bottom of page