top of page

Livrare Postala Internationala pentru afaceri online

Cu o prejudecata permanenta, asimiland livrarea postala unui serviciu cu o calitate redusa, magazinele online evita folosirea serviciului postal international, cu toate ca acesta ofera o multitudine de avantaje in fata curieratului international. Livrarea POSTAL INTERNATIONALA a fost, este si va ramane mult timp, cea mai eficienta varinat de livrare internationala pentru plicuri si corespondenta.

Servicii postale internationale oferite de MPL (Posta Maghiara) ROYAL MAIL, USPS sunt servicii de top a caror calitate depaseste cu mult si oricand serviciile de curierat ale companiilor de top.

Din acest motiv, extinderea afacerii online in strainatate nu poate ignora optiunea de livrare postala internationala prin retea privata de posta international.


Serviciul de livrare colete ieftin prin poșta internațională fără a fi supuse taxelor vamale este o opțiune accesibilă pentru afacerile care doresc să trimită colete internaționale, oriunde in lume, ieftin, sigur si fără a fi nevoite să plătească taxe suplimentare.


Tarifele pentru acest serviciu sunt,mult mai mici decât cele ale serviciilor de curierat și variază în funcție de greutatea și dimensiunea coletului, precum și de destinația acestuia, oferind un avantaj finanicar consistent oricarei afaceri online care doreste sa se extinda in strainatate.


Odată ce coletul este expediat prin intermediul serviciului poștal internațional, acesta va fi livrat la adresa destinatarului efectuandu-se toate avizarile necesare de livrare. Destinatarul va fi notificat prin email sau prin intermediul unui mesaj electronic cu privire la sosirea coletului cu 24 ore inainte de livrare.


Este important de reținut că acest serviciu poate avea un timp de livrare mai lung decât serviciile de curierat insa oferă opțiuni avansate de urmărire a coletelor ca si serviciul de curierat.


În general, acest serviciu este o opțiune accesibilă și convenabilă pentru trimiterea coletelor internaționale de dimensiuni mici sau medii, dar trebuie să fie luate în considerare timpul de livrare mai lung.


Insa cele mai importanet avantaje in fata serviciului de curierat : TRIMITERE FARA VAMA, TRIMITERE FARA INDEX DE COMBUSTIBIL, TRIMITERI FARA APLICARE TVA in afara Uniunii Europene, sunt avantaje de natura sa faca diferenta intre competitori magazine online.

 

Avantajele serviciului Postal International pentru magazine online

Există câteva avantaje ale serviciului poștal internațional, printre care se numără:

 1. Acoperire globală: Serviciul poștal internațional ajunge la o mare parte a lumii, oferind o modalitate de a trimite colete și scrisori în afara țării.

 2. Accesibilitate: Serviciul poștal internațional este disponibil pentru toată lumea, fiind o opțiune mai accesibilă decât serviciile de curierat, care pot fi mai costisitoare.

 3. Servicii variate: Serviciul poștal internațional oferă o gamă largă de opțiuni pentru expedierea coletelor, precum și diferite servicii suplimentare, cum ar fi asigurarea și urmărirea coletelor.

 4. Fiabilitate: Serviciul poștal internațional este de obicei foarte fiabil, cu un nivel ridicat de siguranță și livrare in mana destinatarului.

 5. Livrare la domiciliu: Serviciul poștal internațional poate oferi opțiuni de livrare la domiciliu pentru a face procesul mai ușor pentru destinatar.

 6. Tarife competitive: Tarifele pentru serviciul poștal internațional sunt mult mai mici decât cele ale serviciilor de curierat.

 7. Serviciu universal: Serviciul poștal internațional este considerat un serviciu universal, ceea ce înseamnă că este disponibil tuturor și oferă servicii esențiale la nivel național și internațional.

Preturile Livrarii Postale Internationale

Tarifele pentru serviciul poștal internațional pot varia în funcție de țara de origine și de destinație, dar sunt, cu siguranta, mai accesibile decât cele ale serviciilor de curierat internațional. De asemenea, la servicii poștale internaționale se pot oferi reduceri pentru volume mari de colete sau pentru trimiterea frecventă a volumului de marfa.

Este important de menționat că, în general, prețurile mai mici ale serviciului poștal internațional sunt reflectate în timpul de livrare mai lung. În plus, lipsa taxelor vamale sau alte taxe la coletele primite prin intermediul serviciului poștal internațional, este un avantaj esential in pretul final facturat.

Consulta lista de tarife pentru a vedea costul de livrare door to door din Romania catre orice tara din lume.


Unde poti livrare prin serviciul Postal International ?

Dacă sunteți proprietarul unei afaceri online și doriți să extindeți vanzările peste hotare, serviciul nostru de trimitere colete fără taxe vamale este alegerea perfectă pentru dumneavoastră. Oferim servicii de livrare rapidă și sigură pentru coletele dumneavoastră către destinații precum SUA, UK și multe altele, fără taxe vamale și cu tarife avantajoase.

Avem o rețea globală de parteneri logistici, ceea ce ne permite să oferim servicii de livrare la timp, indiferent de locația destinatarului. Putem gestiona colete de diferite dimensiuni și greutăți, de la plicuri și pachete mici, până la colete voluminoase.

Serviciul poștal internațional oferă o acoperire globală pentru livrarea coletelor și a corespondenței în aproape toate țările din lume. Prin intermediul acestui serviciu, preluam marfa din țara de origine și îl livram la adresa destinatarului.

Astfel, este posibil să trimiteți colete sau plicuri în orice colț al lumii prin intermediul serviciului poștal internațional.


Deși acoperirea globală este largă, timpul de livrare poate varia în funcție de destinație și de condițiile de transport. De asemenea, în unele țări poate exista o probabilitate mai mare de întârzieri mai ales in tarile sub conflict. În general, serviciul poștal internațional oferă o opțiune accesibilă și practică pentru livrarea coletelor internaționale.Ce poti livrare prin serviciul Postal International?

Poti trimite prin posta international atat plicuri cat si colete. Insa datorita sistemului de livrare limitam oferta noastra pentru colete de mici dimensiuni, pana la maxim 5 kilograme pe colet.

Asta nu inseamna ca expedierile de colete avand peste aceasta greutate nu gasesc o solutie la noi. Economic sau express ele pot fi livrate oriunde in lume insa volumele de marfa cu dimensiuni mai mari implica operatiuni vamale si un tranzit mai lung.

Din acest motiv, serviciul creat de noi prin conectarea tururor serviciilor postale globale, ofera serviciul de livrare door to door pentru expedieri de plicuri si colete pana la 5 kilograme.Cine preia si cine livreaza coletele tale atunci cand folosesti Posta International?

Preluare din Romania se efectueaza de retaua noastra nationala de preluare/ livrare postala - PINK POST . Expedierile sunt scanate si consolidate urmand a fi transferate imediat in hub-ul nostru de sortare din Budapesta.

Din acest punct marfa este introdusa in retelele de livrare partenere care pot fi atat poste nationale ( USPS, POST NL, DP, ROYAL MAIL, LA POSTE) sau poste private cu un nivel ridicat de calitate si acoperire completa nationala ( COLLISIMO, BARTOLLINI).


Oricum, atat tu cat si destinatarul beneficiati de un serviciu impecabil de livrare la usa cu track and trace si avizare client.


 

CONTACT POSTA RAPIDA INTERNATIONALA

Pentru a ne contacta și a afla mai multe despre serviciile noastre de CURIERAT la nivel național și internațional, aveți la dispoziție mai multe opțiuni:

 • Puteți completa formularul de contact de pe site-ul nostru web, iar un reprezentant al echipei noastre vă va contacta în cel mai scurt timp posibil aici

 • Sunați-ne la numărul de telefon disponibil pe site-ul nostru pentru a vorbi direct cu unul dintre membrii echipei noastre

+4 031 425 4851

 • Trimiteți-ne un e-mail la adresa indicată pe site-ul nostru web. Vă vom răspunde în cel mai scurt timp posibil și vă vom oferi toate informațiile de care aveți nevoie suport@tceholding.ro

 • De asemenea, puteți folosi chat-ul live disponibil pe site-ul nostru web pentru a comunica în timp real cu unul dintre membrii echipei noastre.

Indiferent de modalitatea aleasă, suntem disponibili să vă ajutăm cu toate întrebările și nevoile dumneavoastră. Echipa noastră de asistență clienți este dedicată să vă ofere cele mai bune servicii și să vă ajute să aveți o experiență pozitivă cu noi.

De asemenea, puteți găsi informații suplimentare despre serviciile noastre de curierat rapid naționale și internaționale pe site-ul nostru web, inclusiv informații despre tarife, termene de livrare, opțiuni de expediere și alte servicii suplimentare.

Posta rapida International

Trimiteri postale in strainatate

68 afișări0 comentarii

Postări recente

Afișează-le pe toate
bottom of page