top of page

SERVICIUL RETUR DIN ROMANIA catre AMAZON, SHEIN, ALIEXPRESS, EBAY, ETSY

RETUR USOR PRODUSE CATRE ALIEXPRESS SHEIN EBAY PRIN CURIER

Cumpărăturile online pe platformele AliExpress, SHEIN, Amazon și eBay oferă o gamă largă de produse și avantaje pentru consumatori. Iată câteva informații despre fiecare platformă:

 1. AliExpress: AliExpress este o platformă globală de comerț electronic care conectează cumpărători din întreaga lume cu vânzători din China și alte regiuni. Aici veți găsi o mare varietate de produse, inclusiv îmbrăcăminte, electronice, accesorii, mobilă, jucării și multe altele. AliExpress este cunoscut pentru prețurile sale competitive și ofertele de reduceri. Verificați evaluările și recenziile vânzătorilor înainte de a efectua o achiziție.

 2. SHEIN: SHEIN este o platformă de modă online populară, specializată în îmbrăcăminte și accesorii pentru femei, bărbați și copii. Aceasta oferă o gamă largă de produse la prețuri accesibile, inclusiv rochii, bluze, pantaloni, încălțăminte, bijuterii și multe altele. SHEIN este apreciat pentru tendințele la modă și varietatea stilurilor disponibile. Asigurați-vă că verificați ghidul de mărimi și recenziile produselor înainte de a plasa o comandă.

 3. Amazon: Amazon este una dintre cele mai mari platforme de comerț electronic din lume. Aici veți găsi o gamă vastă de produse, inclusiv electronice, cărți, jucării, produse pentru casă și grădină, îmbrăcăminte, accesorii și multe altele. Amazon oferă opțiuni multiple de filtrare și clasificare, recenzii ale produselor și opțiuni de livrare rapidă. Asigurați-vă că citiți descrierile produselor și recenziile clienților pentru a face o alegere informată.

 4. eBay: eBay este o platformă globală care permite vânzătorilor și cumpărătorilor să vândă și să cumpere o varietate de produse noi și second-hand. Pe eBay, veți găsi o gamă largă de categorii de produse, inclusiv electronice, antichități, îmbrăcăminte, cărți, accesorii auto și multe altele. Pe lângă opțiunile de licitație, eBay oferă și opțiuni de cumpărare la preț fix și opțiuni de negociere directă cu vânzătorii.

Înainte de a efectua cumpărături online pe aceste platforme, este recomandat să verificați politica de returnare, evaluările vânzătorilor, descrierile produselor și recenziile clienților pentru a vă asigura că veți avea o experiență plăcută și satisfăcătoare.

 

Cum fac returul catre AMAZON, ALIEXPRESS, SHEIN sau EBAY

Procedura de returnare variază în funcție de platforma pe care ați efectuat cumpărăturile. Iată o descriere generală a modului de returnare pentru fiecare platformă:

 1. AliExpress:

  • Accesați secțiunea "Comenzi" sau "Istoricul comenzilor" în contul dvs. AliExpress.

  • Găsiți comanda și produsul pe care doriți să-l returnați și selectați opțiunea de returnare.

  • Completați formularul de returnare cu motivele și detaliile solicitate.

  • Așteptați aprobarea vânzătorului pentru returnare și urmați instrucțiunile furnizate.

  • Ambalați produsul în mod corespunzător și returnați-l la adresa specificată de vânzător.

  • Monitorizați statusul returului și așteptați procesarea și rambursarea.


 1. SHEIN:

  • Accesați secțiunea "Comenzi" sau "Istoricul comenzilor" în contul dvs. SHEIN.

  • Găsiți comanda și produsul pe care doriți să-l returnați și selectați opțiunea de returnare.

  • Completați formularul de returnare, specificând motivele și detaliile solicitate.

  • Veți primi o etichetă de retur pe care va trebui să o imprimați și să o atașați coletului.

  • Ambalați produsul în mod corespunzător și returnați-l la adresa specificată de SHEIN.

  • Monitorizați statusul returului și așteptați procesarea și rambursarea.


 1. Amazon:

  • Accesați secțiunea "Comenzi" în contul dvs. Amazon.

  • Găsiți comanda și produsul pe care doriți să-l returnați și selectați opțiunea de returnare.

  • Urmați instrucțiunile pentru a genera o etichetă de returnare și a alege metoda de returnare (poștă, curierat, etc.).

  • Ambalați produsul în mod corespunzător, atașați eticheta de retur și returnați-l conform instrucțiunilor.

  • Monitorizați statusul returului și așteptați procesarea și rambursarea.


 1. eBay:

  • Accesați secțiunea "Achiziții recente" sau "Comenzi" în contul dvs. eBay.

  • Găsiți comanda și produsul pe care doriți să-l returnați și contactați vânzătorul pentru a discuta despre returnare.

  • Urmăriți instrucțiunile vânzătorului pentru returnarea produsului și acordați atenție politicii de returnare a vânzătorului.

  • Ambalați produsul în mod corespunzător și returnați-l conform instrucțiunilor primite de la vânzător.

  • Monitorizați statusul returului și comunicați cu vânzătorul pentru procesarea și rambursarea.


Este important să verificați politica de returnare specifică a fiecărei platforme și a vânzătorului, precum și termenii și condițiile aplicabile pentru fiecare produs în parte. Asigurați-vă că respectați instrucțiunile de returnare și ambalare pentru a vă asigura că produsul este returnat în stare bună și pentru a facilita procesul de rambursare.


Retur amazon, Retur aliexpress, Retur shein, Retur ebay
Cum te ajutam noi sa faci returul catre AMAZON, ALIEXPRESS, SHEIN si EBAY ?

Serviciul nostru specializat iti asigura transportul returului de acasa de la tine catre selerii acestor platforme sau catre depozitele centrale ale acestor platforme. Astfel folosind serviciul nostru POSTAL INTERNATIONAL, ne ocupam de tot ce tine de transport asigurandu-ne ca la cel mai bun pret din piata, produsele tale ajung acolo unde trebuie sa iti poti recupera sumele platite sau sa iti schimbi bunurile care nu iti plac.

Un serviciu postal, ieftin si sigur face preluare de la adresa dorita de tine si in baza documentatiei de retur pusa la dispozitie de platforma online, transporta direct in depoztul vanzatorului produsele care nu iti plac sau nu ti se potrivesc.


Tarifele pentru serviciul poștal internațional pot varia în funcție de țara de origine și de destinație, dar sunt, cu siguranta, mai accesibile decât cele ale serviciilor de curierat internațional.

Este important de menționat că, în general, prețurile mai mici ale serviciului poștal internațional sunt reflectate în timpul de livrare mai lung. În plus, lipsa taxelor vamale sau alte taxe la coletele primite prin intermediul serviciului poștal internațional, este un avantaj esential in pretul de transport al returului tau.

Unde poti livrare prin serviciul retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay ?


Serviciul poștal internațional oferă o acoperire globală pentru livrarea coletelor și a corespondenței în aproape toate țările din lume. Prin intermediul acestui serviciu, preluam marfa din țara de origine și îl livram la adresa destinatarului.

Astfel, este posibil să trimiteți colete sau plicuri în orice colț al lumii prin intermediul serviciului poștal internațional.


Deși acoperirea globală este largă, timpul de livrare poate varia în funcție de destinație și de condițiile de transport. De asemenea, în unele țări poate exista o probabilitate mai mare de întârzieri mai ales in tarile sub conflict. În general, serviciul poștal internațional oferă o opțiune accesibilă și practică pentru livrarea coletelor internaționale.Soluții de transport retur eficiente către Amazon, AliExpress și Shein din România

retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay
retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay

Atunci când vine vorba de cumpărături online, este important să avem în vedere și procesul de returnare a produselor în cazul în care nu suntem complet mulțumiți de achiziție. De multe ori, expedierea retururilor internaționale poate părea complicată și costisitoare. Cu toate acestea, serviciul nostru de transport retur din România către platformele populare precum Amazon, AliExpress și Shein vă oferă o soluție eficientă și convenabilă pentru a vă returna produsele.


Transportul retur către Amazon: Indiferent de motivul pentru care doriți să returnați un produs către Amazon, echipa noastră vă poate ajuta să vă simplificați procesul de retur. Colaborăm cu companii de curierat de încredere pentru a vă asigura că produsul returnat ajunge în siguranță la depozitul Amazon, respectând termenii și condițiile de retur specificate de platformă.

Transportul retur către AliExpress: Dacă ați achiziționat un produs de pe AliExpress și doriți să-l returnați, serviciul nostru de transport retur vă oferă opțiunea de a vă returna produsul din România către vânzătorul de pe AliExpress. Cu ajutorul partenerilor noștri de curierat, asigurăm o expediere rapidă și sigură a returului, astfel încât să puteți obține rambursarea sau schimbul dorit.

Transportul retur către Shein: Returnarea produselor către Shein din România poate fi simplificată cu ajutorul serviciului nostru de transport retur. Ne asigurăm că produsul returnat ajunge la depozitul Shein într-un mod prompt și eficient. Colaborăm cu curieri specializați în transportul internațional pentru a vă oferi o soluție completă și convenabilă pentru returnarea produselor achiziționate de pe Shein.


Avantajele serviciului nostru de transport retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay:

 1. Eficiență și conveniență: Vă oferim o modalitate simplă și rapidă de a returna produsele către Amazon, AliExpress și Shein direct din România, eliminând necesitatea de a vă ocupa personal de organizarea și expedierea returului.

 2. Siguranță și încredere: Colaborăm doar cu companii de curierat de încredere, asigurându-vă că produsul returnat va fi transportat în condiții sigure și că ajunge la destinație în mod corect.

 3. Economie de timp și costuri reduse: Prin utilizarea serviciului nostru de transport retur, economisiți timp și bani, eliminând necesitatea de a căuta soluții de transport internațional pe cont propriu.

 4. Ușurință în urmărirea returului: Vă oferim informații de urmărire a returului, astfel încât să puteți verifica stadiul expedierii și să fiți la curent cu fiecare etapă a procesului de returnare.

Concluzie retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay:

Serviciul nostru de transport retur din România către Amazon, AliExpress și Shein vă oferă o soluție simplă și eficientă pentru a vă returna produsele achiziționate de pe aceste platforme. Indiferent de motivul pentru care doriți să returnați un produs, echipa noastră vă va ajuta să simplificați procesul de retur și să vă asigurați că produsul ajunge în siguranță la destinația dorită. Contactați-ne astăzi pentru a beneficia de serviciile noastre profesionale de transport retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay și pentru a vă simplifica experiența de cumpărături online.
Cine preia si cine livreaza coletele tale atunci cand folosesti Serviciul de retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay

retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay
transport retur

Preluare din Romania se efectueaza de retaua noastra nationala de preluare/ livrare postala - PINK POST . Expedierile sunt scanate si consolidate urmand a fi transferate imediat in hub-ul nostru de sortare din Budapesta.

Din acest punct marfa este introdusa in retelele de livrare partenere care pot fi atat poste nationale ( USPS, POST NL, DP, ROYAL MAIL, LA POSTE) sau poste private cu un nivel ridicat de calitate si acoperire completa nationala ( COLLISIMO, BARTOLLINI).


Oricum, atat tu cat si destinatarul beneficiati de un serviciu impecabil de livrare la usa cu track and trace si avizare client.


 

CONTACT SERVICIUL RETUR INTERNATIONAL -POSTA INTERNATIONAL

Pentru a ne contacta și a afla mai multe despre serviciile noastre de CURIERAT la nivel național și internațional, aveți la dispoziție mai multe opțiuni:

 • Puteți completa formularul de contact de pe site-ul nostru web, iar un reprezentant al echipei noastre vă va contacta în cel mai scurt timp posibil aici

 • Sunați-ne la numărul de telefon disponibil pe site-ul nostru pentru a vorbi direct cu unul dintre membrii echipei noastre

+4 031 425 4851

 • Trimiteți-ne un e-mail la adresa indicată pe site-ul nostru web. Vă vom răspunde în cel mai scurt timp posibil și vă vom oferi toate informațiile de care aveți nevoie suport@tceholding.ro

 • De asemenea, puteți folosi chat-ul live disponibil pe site-ul nostru web pentru a comunica în timp real cu unul dintre membrii echipei noastre.

Indiferent de modalitatea aleasă pentru retur amazon, retur aliexpress, retur shein, retur ebay suntem disponibili să vă ajutăm cu toate întrebările și nevoile dumneavoastră. Echipa noastră de asistență clienți este dedicată să vă ofere cele mai bune servicii și să vă ajute să aveți o experiență pozitivă cu noi.

De asemenea, puteți găsi informații suplimentare despre serviciile noastre de curierat rapid naționale și internaționale pe site-ul nostru web, inclusiv informații despre tarife, termene de livrare, opțiuni de expediere și alte servicii suplimentare.


119 afișări0 comentarii

Postări recente

Afișează-le pe toate

Kommentare


bottom of page